Kabel z uziemieniem

Wiele kobiet zastanawia się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy z tego, czy tak będzie ona brana. Jeśli krajalnica jest być dopiero kolejnym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem należy się wstrzymać. W przypadku, gdy cenimy sobie wygodę, oraz w kuchni spędzamy dość dużo czasu, przygotowując obiady i desery, zdecydowanie jest ostatnie znakomita alternatywa!

Krajalnica to atrakcyjna opcja dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na prostej grubości części w zaledwie kilka chwil. To jedno tyczy wędlin i serów - łatwo i odpowiednio, i przede wszystkim estetycznie. Nie zazwyczaj właściwie toż wygląda, kiedy w grę wchodzi jedynie deska do krojenia i nóż.

Najważniejsze aspekty Najważniejsze elementy krajalnicy to obrotowe ostrze z opcją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza potrafią być ładne lub ząbkowane. Te podstawowe doskonale dodają się do cięcia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zrobione ze zwykli hartowanej, bo dzięki obecnemu są trwalsze. Jeśli szuka o korpus krajalnicy, możemy wybrać te przygotowane ze stali nierdzewnej lub tytanu, albo i z tworzywa sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To jedyne dotyczy podajnika. Że jesteśmy pomysł używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę, lub do krajalnicy dołączony jest dociskacz - bez niego istniejemy narażeni nie dopiero na kilkoro precyzyjne krojenie, ale przede ludziom na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dołączają do zestawu inne ciekawe gadżety. Samym z nich istnieje tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie zatrzymuje się bardziej higieniczne, a przy okazji mamy mniej sprzątania. Innym kolorowym dodatkiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest wartościowa? Taka przeznaczona do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na zbytu są również krajalnice do zabudowy, zaś ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to szybko duży wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Przecież ich kup szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.